Implantologia

Implantologia

Implanty– to najbardziej optymalne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn utraciły naturalne zęby.
W Centrum Medycznym LiderDent oferujemy implanty firm:
– AB,
– Biomet 3i,
– Nobel Biocare,
– Cortex,
– SGS.

Zabieg implantacji jest najskuteczniejszym jak i najmniej inwazyjnym sposobem na uzupełnienie braku zębów. Jako jedyna metoda jest w stanie zahamować proces zaniku kości, który towarzyszy długotrwałym brakom uzębienia. Implanty mają na celu odtworzenie tak pojedynczych jak i większych braków. Wykonane są z tytanu, który nie powoduje w organiźmie żadnych reakcji na ciało obce. Organizm traktuje tytan jak własną tkankę do tego stopnia, że wszczepione implanty integrują się z kością człowieka. Umieszczenie implantu w kości wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Po okresie osteointegracji czyli gdy implant jest już zrośnięty z kością mocuje się na nim łącznik stanowiący filar pod ostateczną pracę protetyczną. Następnie technik dentystyczny wykonuje w laboratorium korony lub mosty uwzględniając kształty i kolory naturalnych zębów. Zęby odbudowane na implantach wymagają pielęgnacji,codziennego mycia i okresowych wizyt kontrolnych tak samo jak naturalne. Istnieje również możliwość wykonania protezy na implantach.
Proteza na implantach to tradycyjna proteza ruchoma, którą mocuje się na implantach przy pomocy specjalnych zatrzasków sprawiając że proteza w ustach będzie miała lepszą stabilizację.

Etapy wszczepienia implantu

Etap l
Umieszczenie wszczepów

Za pomocą precyzyjnej operacji technicznej chirurg umieszcza w kości szczękowej małe, podobne do śrubek, tytanowe wszczepy. W całkowicie bezzębnej szczęce umieszcza się zwykle od pięciu do sześciu takich elementów. Operacja trwa od 1 do 2 godzin i jest zwykle wykonywana przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń ani podczas operacji ani po niej.
Etap 2
Okres gojenia
Aby wszczepy mogły przyjąć się w szczęce, co nazywamy osteointegracją, należy być przygotowanym na obywanie się bez ruchomej protezy przez 1-2 tygodni po umieszczeniu wszczepów. Możliwe jest jednak również wykonanie takiego postępowania, kiedy pacjent bezpośrednio po zabiegu ma osadzany tymczasowy most na implantach (do 24 godzin). Taka sytuacja nazywana jest “obciążeniem natychmiastowym implantów”. Również jeśli pacjentowi pozostały niektóre z własnych zębów, może na okres gojenia otrzymać tymczasowy most. Okres gojenia trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy, w zależności na przykład od tego czy górna czy dolna szczęka została poddana zabiegowi.
Etap 3
Przytwierdzenie wsporników
Gdy osteosynteza wszczepów dobiega końca i są one już na stałe umocowane w kości szczękowej, chirurg przystępuje do kolejnego etapu. Przytwierdza do wszczepów łączniki, zwane także wspornikami, które przechodzą przez dziąsła. Następnie zostaje do nich przytwierdzony most.
Etap 4
Praca nad protezą
Praca nad nowym, wszczepionym mostem rozpoczyna się od pobrania wycisków jamy ustnej. Po dokonaniu tej czynności następuje 5-6 kolejnych wizyt, podczas których dentysta w porozumieniu z pacjentem decyduje o wyglądzie mostu i zębów. Po upływie kolejnych 3-4 tygodni pacjent może znowu cieszyć się stałymi zębami, które z całym prawdopodobieństwem będzie odczuwał jako część swojego własnego ciała. Nowy most musi być regularnie doglądany i kontrolowany, zupełnie tak samo jak naturalne zęby.

Najczęstsze pytania

W Naszej ofercie posiadamy implanty wielu renomowanych firm gdzie długość gwarancji jaką daje firma implantologiczna waha się od 10 lat do dożywotniej gwarancji.

Czas wgajania się implantów jest zależny od zdrowia i warunków pacjenta. Przeciętnie jest to około 4 miesiące dla implantów w żuchwie i około 6 miesięcy w szczęce.