Implantologia

implanty
implanty

Chirurgiczne wszczepienie implantu zębowego już od 2250 zł

Implanty- to najbardziej optymalne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn utraciły naturalne zęby.
W Centrum Medycznym LiderDent oferujemy implanty firm:
- AB,
- Biomet 3i,
- Nobel Biocare,
- Cortex,
- SGS.

Zabieg implantacji jest najskuteczniejszym jak i najmniej inwazyjnym sposobem na uzupełnienie braku zębów. Jako jedyna metoda jest w stanie zahamować proces zaniku kości, który towarzyszy długotrwałym brakom uzębienia. Implanty mają na celu odtworzenie tak pojedynczych jak i większych braków. Wykonane są z tytanu, który nie powoduje w organiźmie żadnych reakcji na ciało obce. Organizm traktuje tytan jak własną tkankę do tego stopnia, że wszczepione implanty integrują się z kością człowieka. Umieszczenie implantu w kości wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Po okresie osteointegracji czyli gdy implant jest już zrośnięty z kością mocuje się na nim łącznik stanowiący filar pod ostateczną pracę protetyczną. Następnie technik dentystyczny wykonuje w laboratorium korony lub mosty uwzględniając kształty i kolory naturalnych zębów. Zęby odbudowane na implantach wymagają pielęgnacji,codziennego mycia i okresowych wizyt kontrolnych tak samo jak naturalne. Istnieje również możliwość wykonania protezy na implantach.
Proteza na implantach to tradycyjna proteza ruchoma, którą mocuje się na implantach przy pomocy specjalnych zatrzasków sprawiając że proteza w ustach będzie miała lepszą stabilizację.

Implanty klasy PREMIUM GOLD (Nobel Biocare):

nobel-biocare-smile

Początki metody BRANEMARK SYSTEM firmy NOBEL BIOCARE sięgają 1965 roku, kiedy to wybitny szwedzki naukowiec, wynalazca implantu tytanowego profesor Per-Ingvar Branemark dokonał zabiegu na swoim pierwszym pacjencie. Wszczepiony mu wówczas most służy doskonale do dnia dzisiejszego. Od tego czasu ponad 400.000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych podobnym zabiegom, co czyni metodę wszczepów BRANEMARK SYSTEM bezkonkurencyjną. Została ona udokumentowana na drodze trzydziestoletnich, skrupulatnych i systematycznych prac badawczych, które potwierdziły jej skuteczność.
Implanty NOBEL BIOCARE są poddawane zmianom technologicznym , które poprawiają ich jakość oraz umożliwiają zastosowanie w różnych sytuacjach terapeutycznych . Najnowszym osiągnięciem technologicznym jest implant Nobel Active , który może być stosowany praktycznie do wszystkich typów kości . Daje on również szerokie możliwości protetyczne .

709089_orig

Dlaczego warto zdecydować się na metodę BRANEMARK SYSTEM?

  • Aby rozmawiać i śmiać się bez skrępowania. Nowe zęby są mocno zakorzenione i wyglądają naturalnie.
  • Aby jeść co się chce bez żadnego problemu.
  • Aby mieć pewność skuteczności i niezawodności zabiegu.
  • Aby nie naruszać przyległych, zdrowych zębów (nie ma potrzeby ich spiłowywania).

Zabieg wszczepienia implantu metodą NOBEL BIOCARE składa się z kilku etapów, wśród których rozróżnić można część chirurgiczną i część protetyczną:

Etap l - Umieszczenie wszczepów

Za pomocą precyzyjnej operacji technicznej chirurg umieszcza w kości szczękowej małe, podobne do śrubek, tytanowe wszczepy. W całkowicie bezzębnej szczęce umieszcza się zwykle od pięciu do sześciu takich elementów. Operacja trwa od 2 do 3 godzin i jest zwykle wykonywana przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń ani podczas operacji ani po niej.

Etap 2 - Okres gojenia

Aby wszczepy mogły przyjąć się w szczęce, co nazywamy osteointegracją, należy być przygotowanym na obywanie się bez ruchomej protezy przez 1-2 tygodni po umieszczeniu wszczepów. Możliwe jest jednak również wykonanie takiego postępowania,  kiedy pacjent bezpośrednio po zabiegu ma osadzany tymczasowy most na implantach (do 24 godzin). Taka sytuacja nazywana jest "obciążeniem natychmiastowym implantów". Również jeśli pacjentowi pozostały niektóre z własnych zębów, może na okres gojenia otrzymać tymczasowy most. Okres gojenia trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy, w zależności na przykład od tego czy górna czy dolna szczęka została poddana zabiegowi.

Etap 3 - Przytwierdzenie wsporników

Gdy osteosynteza wszczepów dobiega końca i są one już na stałe umocowane w kości szczękowej, chirurg przystępuje do kolejnego etapu. Przytwierdza do wszczepów łączniki, zwane także wspornikami, które przechodzą przez dziąsła. Następnie zostaje do nich przytwierdzony most.

Etap 4 - Praca nad protezą

Praca nad nowym, wszczepionym mostem rozpoczyna się od pobrania wycisków jamy ustnej. Po dokonaniu tej czynności następuje 5-6 kolejnych wizyt, podczas których dentysta w porozumieniu z pacjentem decyduje o wyglądzie mostu i zębów. Po upływie kolejnych 3-4 tygodni pacjent może znowu cieszyć się stałymi zębami, które z całym prawdopodobieństwem będzie odczuwał jako część swojego własnego ciała. Nowy most musi być regularnie doglądany i kontrolowany, zupełnie tak samo jak naturalne zęby.

 

Implanty klasy PREMIUM (BIOMET 3i & AB):

Podwójna platforma – Całkowita stabilizacja

AB Dental Devices przedstawia opatentowane rozwiązanie dla mostów przykręcanych na nierównolegle wszczepionych implantach. Dział Badań i Rozwoju AB Dental Devices stworzył niską platformę implantu oraz specjalne elementy protetyczne umożliwiając zapewnienie toru wprowadzania i mocowania pracy protetycznej do nierównoległych implantów. Implant jest skonstruowany tak, że posiada dwie platformy protetyczne. Głębsza (z wewnętrznym sześciokątem 2,5mm) pasuje do wszystkich elementów antyrotacyjnych. Płytsza (0,2mm) przystosowana jest do filarów nie-blokujących (bez sześciokąta).

Przenośnik implantu z zatrzaskiem

Przenośnik implantu daje się łatwo zdjąć po wprowadzeniu implantu. Nie jest przykręcany do implantu lecz posiada specjalny zatrzask. Gumowa uszczelka typu o-ring powoduje pewne trzymanie przenośnika w grzechotce. Przenośnik pasuje zarówno do grzechotki jak i do klucza do kątnicy. Górny sześciokąt w przenośniku odwzorowuje dokładnie położenie sześciokąta w implancie, co pozwala na zaplanowanie ustawienia elementów protetycznych.

„Implanty rowkowane”

Implanty I2, I5, I7 i I10 mają rowkowane szyjki. To rozwiązanie przeciwdziała:

wrastaniu komórek tkanki miękkiej resorpcji kości
niepowodzeniom wszczepów

Implanty klasy STANDARD (Cortex & SGS Dental):

Screen Shot 2015-09-09 at 17.45.28

Screen Shot 2015-09-09 at 17.46.56

Cortex - DYNAMIX

Rekomendowany w każdej sytuacji klinicznej i do każdego rodzaju kości (głównie szczęka i tylne odcinki żuchwy).
Doskonałe zdolności penetracji kości.
• Podwójny gwint i optymalna odległość pomiędzy gwintami zapewniają efektywną implantację
• Minimalna inwazyjność sprzyja zachowaniu kości • Mniejsze tarcie i nagrzewanie kości
• Szybkie wprowadzanie
• Wysoka stabilizacja pierwotna
• Pogrubiające się gwinty i szeroki skok (przerwa) zapewniają dobry kontakt kości i stabilizację pierwotną
• Pasywny pierścień umożliwia biologiczne dostosowanie tkanek do górnej części implantu
• Górna część implantu posiada 4 gwinty – dwa ciągłe od podstawy i dwa nowe dając dodatkowy uchwyt warstwy korowej, co ma istotny wpływ w procedurze podniesienia dna zatoki szczękowej.
• Elementy “blokujące” zapewniają dodatkową odporność dla sił antyrotacyjnych podczas procesu rehabilitacji protetycznej. [Zgłoszenie patentowe] • Możliwość natychmiastowego obciążenia.

 

Ile wynosi gwarancja na implanty?
W Naszej ofercie posiadamy implanty wielu renomowanych firm gdzie długość gwarancji jaką daje firma implantologiczna waha się od 10 lat do dożywotniej gwarancji.

Ile wynosi czas gojenia się/czas po jakim można zacząć leczenie protetyczne?
Czas wgajania się implantów jest zależny od zdrowia i warunków pacjenta. Przeciętnie jest to około 4 miesiące dla implantów w żuchwie i około 6 miesięcy w szczęce.

 biomet3icortexABsgsnobel-biocare